ساخت مخزن ذخیره

ساخت مخزن ذخیره

ساخت مخزن ذخیره ، یکی از مهمترین فرآیند ساخت و تولید در صنایع مختلف است. مخزن ذخیره سوخت ، مخزن ذخیره آب ، مخزن ذخیره گاز و … از جمله مواردی است که در این گروه قرار می‌گیرد. در این نوشته سعی شده است که انواع مخزن ذخیره سوخت با فشار اتمسفریک توضیح داده شود. در این نوشته شما اطلاعاتی در مورد مونتاژ ، جوشکاری و ساخت مخزن ذخیره به دست خواهید آورد.

انواع مخزن ذخیره

مخازن ذخیره ، بر اساس سیال مورد ذخیره یا نحوه قرار گیری به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. معمولا برای سفارش یک محصول باید تقسیم بندی‌های ذکر شده را در نظر گرفت و با توجه به آن ، مراحل بعدی طراحی و ساخت را انجام داد.

تقسیم بندی منبع ذخیره فلزی از جهت ماده مورد ذخیره

معمولا مخازن ذخیره ، برای ذخیره یک ماده جامد (مانند سیمان ) یا یک ماده مایع (مانند آب یا گازوییل) و یا برای گاز (مانند گاز مایع) تقسیم بندی می‌شود. هر کدام از این موارد با توجه به سیال مورد نظر، حساسیت‌های مربوط به خود را دارند و باید در نظر گرفت که چه سیالی در چه شرایطی با چه مخزنی نگهداری شود. برای هر کدام از این موارد باید متریال خاصی برای بدنه مخزن یا پوشش داخلی مخزن انتخاب شود.

انواع مخزن ذخیره

انواع مخزن ذخیره

تقسیم بندی منبع ذخیره از جهت نحوه قرار گیری

این مخازن ، معمولا به صورت افقی (horizontal) یا عمودی (vertical) یا به صورت هوایی (overhead) قرار میگیرند. برای هر کدام از این موارد باید تمهیدات خاصی در نظر گرفته شود و نباید خارج از استاندارد ساخت این موارد ،چیز دیگری اجرا شود.

نحوه ساخت مخزن ذخیره فلزی

مخزن ذخیره فلزی ، مشخصا با فرآیند جوشکاری ساخته می‌شود. معمولا ورق‌های مختلف فلزی برای این کار استفاده می‌شود. به طور کلی بعد از برشکاری ورق‌ها و اندازه کردن تمامی ورق ها، عملیات مونتاژ در این نوع مخازن انجام می‌شود. بعد از مونتاژ کامل سیستم، جوشکاری انجام می‌شود. ممکن است در این حین یا بعد از کار ، یک نوع عملیات حرارتی قبل یا بعد از عملیات جوشکاری وجود داشته باشد. در این قسمت به صورت مختصر در مورد نحوه ساخت این مخازن قدم به قدم توضیح داده شود.

گام اول: به دست آوردن ابعاد مخزن

 

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود

hr.azarshab
در تاریخ 25 آوریل 2019
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.